Ambasadorul Franţei în România, Philippe Gustin va vizita mâine municipiul Giurgiu

Ambasadorul Franţei în România, Philippe Gustin va vizita mâine, 5 martie, municipiul Giurgiu. Programul înaltului oficial va cuprinde o întâlnire cu prefectul Nina Carmen Crişu, dar şi cu preşedintele Consiliului Judeţean, Vasile Mustaţea, programată pentru ora 14.00.

După ora 14.30, Excelenţa Sa, ambasadorul Franţei în România, Philippe Gustin va sosi la sediul Primăriei Municipiului Giurgiu, acolo unde se va întâlni cu edilul Nicolae Barbu.

Delegaţia oficială a ambasadorului se va deplasa şi în Parcul Alei, în jurul orei 15.00, urmând să depună o coroană de flori la Monumentul Armatei Franceze, ridicat în cinstea eliberării oraşului de către armatele române şi franceze, la data de 10 noiembrie 1918.

Ultima modificare: 04.03.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul O parte din giurgiuvenii care au restanţe la plata obligaţiilor fiscale pot cere eşalonarea lor